سبز قامتسه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸

دانلود منبر کوتاه و بسیار عالی در زمینه حق الناس و هفصد نماز مقبول

سخن دوست :امـام صـادق علیـه‌السـلام: گـریـه کننـده جـدم از جـای خـود بـر نمی‌خیـزد مـگر اینکه ماننـد روزی ڪه از مـادر متـولد شـده از گنـاهـان پاک اسـت.

منبر کوتاه

منبر کوتاه درمورد حق الناس

عنوان: هفتصد نماز مقبول

موضوع: ادای حق الناس

 

توضیحات:

در این بخش از وب سایت سبز قامت ما سعی داریم که منبر کوتاهی در مورد «هفتصد نماز مقبول» در موضوع حق الناس را به شما عزیزان عرضه کنیم.

بخشی از منبر

آیا تا به حال به این فکر کرده ایم که در یک هفته چند رکعت نماز می خوانیم؟ یا در ماه یا در سال یا در پنجاه سال؟ اگر فقط نماز های واجب که جمعا ۱۷ رکعت می شود را حساب کنیم ، ما در هفته ۱۱۹ رکعت ، در ماه ۵۱۰ رکعت و در سال ۶۲۰۵ رکعت نماز میخوانیم که رقم کمی نیست ، حال اگر بخواهیم نمازهای مستحبی را هم حساب کنیم ، عدد نجومی به دست می آید که اگر این عدد نجومی را ضربدر ۵۰ سال کنیم عدد بسیار بزرگی در صفحه ماشین حسابمان نقش می بندد که تعجب همه را بر می انگیزاند . اما نکته ای که مد نظر بنده می باشد این روایت پیامبر اکرم که فرمودند: بعضی از نمازها نیمی از آن پذیرفته میشود، بعضی، یک سوم آن، برخی یک چهارم و بعضی یک پنجم تا آنجا که برخی یک دهم آن قبول میشود و بعضی ز نماز ها همچون جامه کهنه پیچیده و بر صورت صاحبش زده میشود و نمازگزار بهرهای از نمازهایش نمیبرد، مگر به اندازهای که در هنگام خواندن  آنها به خداوند توجه داشته است.در ادبیات عرفانی و عبادی بین دو مفهوم »مقبول« و »صحیح« تفاوت بسیاری وجود دارد و هر کدام از این مفاهیم دارای مراتبی است. نماز مقبول آن است که با خضوع و خشوع بهجا آورده شود و آداب ظاهری و باطنی در آن مراعات شود. این نماز موجب تزکیه نفس و پاکی روح و روان میشود و تأثیر تربیتی و اخالقی فراوانی دارد. از اینرو چنین نمازی را نماز اخالقی نیز میگویند؛ نمازی که فرشتگان آن را با درخشندگی خاصی به پیشگاه خداوند متعال میبرند و پروردگار عالم این نماز را میپذیرد.

داستان کوتاه

عقاب، وقتی می خواهد به ارتفاع بالاتری صعود کند، در لبه ی یک صخره، به انتظار یک اتفاق می نشیند.

می دانید اتفاق چیست؟

گردبادی ست که از روبه رو می آید.

عقاب، به محض اینکه آمدن گردباد را حس کرد، بال های خود را می گشاید و اجازه می دهد باد او را با خود بلند کند. به محض اینکه طوفان، قصد سرنگونی عقاب را کرد، این پرنده ی بلندپرواز، سر خود را به سوی آسمان بلند می کند و عمود بر طوفان می ایستد و مانند گلوله ی توپی، به سمت بالا پرتاب می شود.

او آنقدر با کمک باد مخالف، اوج می گیرد تا به ارتفاع مورد نظر برسد و آنگاه با چرخش خود به سوی قله ی مورد نظر، در بالاترین نقطه ی کوهستان، مأوا می گزیند.

او منتظر حادثه می ماند، حادثه ای که برای مرغ های زمینی، یک مصیبت و بلاست. او منتظر طوفان می نشیند تا از انرژی پنهان در گردباد، به نفع خود استفاده کند.

روزهایی هست که راه نجات، یاد گرفتن بلند پروازی از عقاب است.

به این پست امتیاز دهید.
Likes3Dislikes0
دانلود باکس
مشاهده با QR کد

برچسب ها : ، ،

نظرات و ارسال نظر